Prethodna sezona „Hypercube“ odigrala se na Kolarcu u sastavu kamernog orkestra „Muzikon“, koji je privukao pažnju svojim inovativnim pristupom programu.
Sezoni „Level Up“ su prethodili nastupi na Bunt festivalu, kao i Dan klasike, koji se organizovao u preko 50 lokala u Beogradu. Kako prenose organizatori, cilj ovih događaja je razbijanje stereotipa o klasičnoj muzici kao nečemu rezervisanom samo za određenu grupu poznavalaca, te prikazivanja klasike kao muzike u kojoj može da uživa svako u bilo kom trenutku.
Na koncertu „Level Up no. 1“, publika će čuti:
- uvertiru iz „Figarove ženidbe“ (V. A. Mocart),
- Koncert za violinu br. 1 (Sergej Prokofiev) i
- premijerno izvođenje Simfonije br. 1 kompozitora Aleksandra Sedlara, koji će i dirigovati na prvom koncertu sezone.
Pored standardne postavke orkestra, na koncertu će gostovati solista iz Bamberga Miloš Petrović, kocert majstor Damir Oraščanin i vođa viola Branko Kabadajić.
Do tada, uživajte u sledećem videu:
Izvor: Orkestar Muzikon